כיצד מבקשים הלוואות בערבות מדינה

כל בעל עסק בהקמה צריך לדעת שבמקרה הצורך הוא יכול לקבל הלוואות בערבות מדינה. מכיוון שגיוס הון ראשוני עבור פעילות העסק הוא דבר חשוב וקריטי – המדינה בוחרת לעודד בעלי עסקים קטנים ובינוניים ולנסות לסייע להם באמצעות הלוואות אלו.

המדינה עוזרת לעסקים קטנים חדשים במגוון אמצעים, ביניהם מתן הלוואות בערבות מדינה. אמצעי נוסף שדרכו עוזרת המדינה הוא בהקמת מרכזי טיפוח ועידוד יזמות שמעניקים כלים עסקיים ליזמים על מנת לעודד הצלחה שלהם ובכך לעודד צמיחה במשק.  

הלוואות בערבות מדינה ניתנות בסכום של עד כחצי מיליון שקלים וזמן ההחזרה של ההלוואה הוא עד כחמש שנים. תהליך הגשת הבקשה להלוואות הללו אינו מסובך. למרות זאת, בעלי עסקים רבים בוחרים להיעזר בחברה מקצועית שתייצג אותם מול גופי הקרן.

הסיבה לכך שמומלץ לקבל ייצוג וייעוץ הוא שלעיתים דוחה הוועדה את הבקשה המוגשת לה. יש צורך בהכנת תכנית עסקית רצינית וריאלית שתדגים כיצד יהיה ניתן להחזיר את הכסף בסופו של דבר. היתרון שבקבלת סיוע בהכנת תכנית עסקית היא שלא תמיד יודע היזם להציג באופן ברור ומשכנע את החזון עסקי שלו. ישנם מקרים גם בהם קיים מכשול של שפה שיש צורך להתגבר עליו.

בכל המקרים האלו, קבלת ייצוג מקצועי על ידי חברה המתמחה בכך מגדילה מאוד את הסיכוי לכך שהבקשה לקרן תאושר. כאשר מאושרת הבקשה, הכסף עצמו ניתן באמצעות אחד הבנקים. ההלוואה אינה משולמת ישירות מהמדינה לחשבון הבנק של מקבל ההלוואה.

קבלת הלוואה היא דבר מורכב ביותר. הבנקים נוטים להערים קשיים רבים יותר על קבלת הלוואה לעסק חדש. מכיוון שקבלת הלוואות בערבות מדינה בעצם עוקפת את המנגנון של הבנק – קל יותר במקרים רבים לקבל את האשראי הדרוש לפתיחת העסק ולניהולו. בסופו של דבר, מימוש התכנית העסקית תלוי בנחישות וביכולת של בעל העסק, ותקבע במידה רבה את מידת הצלחתו. אך ברגע וישנו מקור הלוואה מטעם המדינה, בעל העסק יכול להתפנות למימוש חזונו ולהצלחת העסק שלו. בכך מעוניינים כל הצדדים הכרוכים בתהליך קבלת הלוואות בערבות מדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.